Пребарување
Затворете го ова поле за пребарување.

EN/USD

Испорака и испорака

Добредојдовте во Информативниот центар на SexTorsoStore. Овде ќе ги најдете сите информации за тоа како ги обработуваме и испраќаме вашите нарачки, од времето на испорака до трошоците за испорака и други корисни информации. Имаме светска транспортна мрежа; за повеќе информации за одредени пазари, ве молиме погледнете ги деталите подолу.

ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Времето на испорака варира во зависност од локацијата. Ова се нашите проценки:

Локација на магацинТвојата земја*Проценето време на испорака
Онтарио, Калифорнија, и трговија, Магацин во КалифорнијаСоединети Држави

5-7 работни дена

*Курир компании: FedEx, USPS, Заземјување на UPS-от.

Ричмонд, BC CA Магацин, КанадаКанада

7-10 работни дена

*Курир компании:Пошта на Канада

Московски магацинРусија3-5 работни дена
Лутон, Магацин во БедфордширОК

7-10 работни дена

*Курир: USPS, Заземјување на UPS-от, HP, DHL, ТНТ, FedEx, ЕДС.

Магацин во СиднејАвстралија

7-10 работни дена

*Курир компании:Австралија пошта

Европски чешки магацинБелгија, Луксембург, Холандија, Австрија, Данска, Франција, Обединето Кралство, Италија,
Чешка република, Обединето Кралство, Полска, Унгарија, Естонија, Латвија, Литванија, Португалија,
Шведска, Шпанија, Словачка, Финска, Ирска, Бугарија, Романија, Грција, Исланд, Малта,
Хрватска, Германија, Норвешка, Швајцарија

5-8 работни дена

*Курир компании: FedEx, DHL, ДПД, GLS, ТНТ, ЕДС.

Европски Белгија магацинПортугалија, Франција, Италија, Австрија, Чешка република, Данска, Чешка република, Данска,
Луксембург, Холандија, Белгија, Обединето Кралство, Унгарија, Полска, Словачка, Словенија

5-8 работни дена

*Курир компании: FedEx, DHL, ДПД, GLS, ТНТ, ЕДС.

Магацин во БразилЈужна Америка10-20 работни дена
Складиште во САДАзија10-20 работни дена
Складиште во САДАфрика15-45 работни дена
Максимално време за испорака – 45 работни дена.

*Ова не го вклучува нашето време за обработка од 2-3 дена. Тимот на магацинот ќе го испрати пакетот во рок од 2-3 работни дена.

Следена испорака

Сите нарачки се испорачуваат со следење. Вашиот код за следење ќе биде прикажан во е-поштата за испорака на нарачката.

дополнителни информации

Затоа што вашата дискреција е многу важна за нас, нашите пакети ќе доаѓаат во обични картонски кутии без големи логоа или букви, така што ниту еден нослив сосед или дете нема да има ни најмала идеја за одличната забава што ќе ја имате.

Ние обично испраќаме во рок од два дена по одобрувањето на нарачката, и повеќето ќе пристигнат во рок од пет дена од испораката, но ова може да варира во зависност од земја/регион. Откако пакетот ќе биде испорачан, секогаш можете да ја проверите веб-страницата на транспортната компанија користејќи го бројот за следење што го испраќаме преку е-пошта за да го проверите статусот на вашата нарачка. Ве молиме имајте предвид дека поради законски ограничувања, не можеме да испраќаме до одредени земји/региони. Во случај на проблеми со испораката, ќе ве контактираме преку е-пошта или телефон.

Да, изберете и подгответе се да му приредите топло добредојде на вашиот нов пријател.

Ние не испраќаме во исламските земји, како Авганистан, Пакистан, Јордан, Либија, Косово, Ирак, Бурма итн..

Мерки на претпазливост „Сексторсостор“ и „Ковид-19“.


Во Sextorsostore, ги следевме сите официјални медицински препораки и презедовме бројни мерки на претпазливост за да ја осигураме безбедноста на нашите вработени во складиштето. Тие вклучуваат.

Намалување на бројот на смени во секое време.
Секогаш следејќи го “6-стапки” правило за растојание кога персоналот ја подига и пакува вашата нарачка и одржува растојание од 6 метри за време на паузите.
Имаме пауза помеѓу тактот со менување и удирање кога ги чистиме сите површини.
Безбедноста на нашите вработени е критична и горенаведените мерки може да влијаат на времето на испорака и испорака на вашата нарачка.

Бараме трпение и разбирање доколку вашата нарачка е подоцна од очекуваното.

Ви благодариме и останете безбедни.

Тимот на Sextorsostore

Разменувач на валута
Јазик